Ks. prof. M. Wróbel – laureatem nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka w roku 2021

Kapituła 74. Nagrody Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Włodzimierza Pietrzaka przyznała tegoroczną nagrodę ks. prof. Mirosławowi Stanisławowi Wróblowi, kierownikowi Sekcji Nauk Biblijnych KUL, kapłanowi Archidiecezji Lubelskiej – za naukowe dokonania w dziedzinie nauk biblijnych oraz apostolskie dzielenie się Słowem Bożym, szczególnie z młodzieżą.

Nagroda Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Włodzimierza Pietrzaka przyznawana jest za doniosłe osiągnięcia w działalności formalnej, kulturalnej, społecznej oraz edukacyjnej. Celem Nagrody jest uhonorowanie osób bądź instytucji, które łączą merytoryczny i artystyczny walor aktywności społeczno-kulturalnej ze świadectwem wierności wartościom chrześcijańskim i patriotycznym. Jest najdłużej przyznawaną niepaństwową nagrodą w Polsce.

Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się także: Dzieło Lasek, stworzone przez Służebnicę Bożą Matkę Elżbietę Czacką oraz Fundacja Małych Stópek.

Wśród dotychczas nagrodzonych byli m. in: prof. Wiktor Zin, o. Daniel Ange, Ernest Bryll, Zofia Kossak-Szcucka, Józef Skrzek, ks. prof. Jerzy Mirewicz, ks. Jan Twardowski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Sanktuarium Jasnogórskie.

Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się 10 czerwca 2021 roku o godz. 18.00 w formie transmisji online na kanale Youtube CivitasChristianaTV