Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w archikatedrze lubelskiej – 2021

W czwartek, 3 czerwca 2021 r., przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Tegorocznym uroczystościom w archikatedrze lubelskiej będzie przewodniczył arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Msze święte w archikatedrze lubelskiej będą odprawione o godz.: 6.00, 7.00, 8.30, 10.00 oraz 17.00 i 19.00.

Po Mszy świętej o godz. 10.00, która będzie odprawiona na Placu Katedralnym, ok. godz. 11.15 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa będzie wiodła ulicami: Królewską, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Bernardyńską, Plac Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny.

Ołtarze będą usytuowane przy: Seminarium Duchownym, kościele pw. Nawrócenia św. Pawła, kościele pw. Świętego Ducha oraz przy kościele pw. św. Piotra.

Zakończenie procesji zaplanowane jest na godz. 12.30.