Przygotowania do 46. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

3 sierpnia 2024 r. (sobota) z lubelskiej archikatedry wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która trwać będzie od 3 do 14 sierpnia 2024 r. (kolumna chełmska od 1 sierpnia). W drodze na Jasną Górę, pielgrzymom towarzyszyć będzie hasło: „Pokój i dobro”.

Partnerem pielgrzymki będzie Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, który przeżywa jubileusz 300-lecia przybycia Zakonników do Lublina. Tegoroczne rekolekcje w drodze będą także czasem modlitwy o powołania do kapłaństwa i zakonów.

Zapisy: Od 16 czerwca br. (niedziela) rozpoczynają się zapisy w parafiach, które będą trwały do 28 lipca (niedziela). Można również zapisywać się przez stronę internetową Pielgrzymki – https://pielgrzymka.lublin.pl/ Od 29 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską archikatedrą.

Dla tych, którzy nie mogą wybrać się na całą pielgrzymkę utrzymany został wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy.

Osoby, które nie mogą osobiście pielgrzymować, mogą powierzyć swoje intencje w funduszu „Idę z Tobą”. Wszystkie szczegóły na zakładkach na stronie internetowej Pielgrzymki:  https://pielgrzymka.lublin.pl/

Print Friendly, PDF & Email