Modlitewny łańcuch w 5. rocznicę wyboru papieża Franciszka

Podczas konklawe, zwołanego w związku z rezygnacją papieża Benedykta XVI, 13 marca 2013 r. następcą św. Piotra wybrany został kard. Jorge Mario Bergoglio. Nowy papież przyjął imię Franciszek, zachowując swoją dewizę biskupią Miserando atque eligendo – Spojrzał z miłosierdziem i wybrał. Uroczysta inauguracja pontyfikatu papieża Franciszka miała miejsce w uroczystość św. Józefa, 19 marca 2013 r. W tym roku obchodzimy pięciolecie pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka.

W marcu 2018 roku mija 5 lat pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. Już ponad 25 grup zorganizowanych oraz dziesiątki osób w całej Polsce zadeklarowały, że w niedzielę 11 marca będą się modlić za Ojca Świętego Franciszka. Uczestnicy akcji stworzą modlitewny łańcuch, który otoczy Papieża. Jest to odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za Niego.

Pomysłodawcą akcji jest Rafał Orzechowski, członek Ruchu Lednickiego w Grajewie, który miał okazję spotkać się z Ojcem Świętym w 2017 roku. Podczas przekazania symboli ŚDM przez Polaków młodzieży z Panamy Papież powiedział do niego: „Ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie”. „Uważam tę umowę za obowiązującą” – powiedział Rafał Orzechowski, zapraszając do włączenia się w modlitwę za Ojca Świętego.

Wspólnota Ruchu Lednickiego zachęca do włączenia się w modlitewny łańcuch, który otoczy papieża Franciszka w piątą rocznicę jego pontyfikatu w ramach inicjatywy „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”. Akcję patronatem honorowym objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Print Friendly, PDF & Email