89. Światowy Dzień Misyjny i Tydzień Misyjny w Polsce 18-24.10.2015

plakat-tydzien-misyjny-2015Niedzielę, 18 października 2015 r., przeżywać będziemy jako Niedzielę Misyjną. Rozpocznie ona także w Polsce Tydzień Misyjny (18-24.10.2015), któremu towarzyszyć będzie hasło: „Z Ewangelią wśród narodów„. Ma on jeszcze raz uświadomić nam,  że każdy, kto świadomie przeżywa swoją wiarę i pragnie żyć według wskazań Ewangelii, winien również dzielić się swoją wiarą z innymi.

Światowy Dzień Misyjny w 2015 r., obchodzony w Roku Życia Konsekrowanego, jest inspiracją do modlitwy i refleksji. Oczywiste jest, że każdy ochrzczony jest powołany do świadczenia o Panu Jezusie poprzez głoszenie wiary otrzymanej jako dar. W sposób szczególny dotyczy to osoby konsekrowanej, ponieważ istnieje mocna więź między życiem konsekrowanym i misją. Idea wiernego naśladowania Chrystusa, która spowodowała pojawienie się życia konsekrowanego w Kościele, jest odpowiedzią na Jego wezwanie, żeby wziąć krzyż i podążać za Nim, naśladować Jego oddanie Ojcu oraz Jego gesty posługi i miłość, utracić własne życie, by je odzyskać. A ponieważ całe życie Chrystusa ma charakter misyjny, to wszyscy, którzy wiernie Go naśladują, muszą przyjąć ten sam misyjny styl życia – czytamy w Orędziu papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny.

Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony w roku 1926 przez papieża Piusa XI i obchodzony jest corocznie 19 października. W tym roku będzie on przezywany po raz 89.

Ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych: zapowiedź Niedzieli Misyjnej i relacja ze spotkanie zapowiadającego Tydzień Misyjny w Sekretariacie KEP.

Materiały na Tydzień Misyjny 2015 przygotowane przez Papieskie Dzieła Misyjne 

Orędzie papieża Franciszka na 89. Światowy Dzień Misyjny

Print Friendly, PDF & Email