Pobiegnij, aby pomóc! Biegi Caritas w Krasnymstawie i Chełmie 8-9.10.2016

W sobotę i niedzielę 8-9 października 2016 r. w Krasnystawie (8.X) i w Chełmie (9.X) odbędą się tegoroczne Biegi Caritas. Dzięki sponsorom, uczestnicząc w biegu pomagamy, pomnażając środki Funduszu Caritas Dzieciom.

Biegi Caritas to inicjatywa, którą Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęła w 2013 roku. Jej idea jest prosta, biegnąc pomagamy. W zamian za włożony wysiłek zawodnika, sponsor biegu przekazuje darowiznę finansową dla potrzebujących dzieci.

W tym roku biegi odbędą się w 2 miastach archidiecezji lubelskiej:

Krasnystaw – 8 października 2016 r.

10.00 – Msza św. – przy Centrum Charytatywnym Caritas (ul. Szkolna 9)
11.00 – Start biegu

Bieg ulicami: Szkolna ? Poniatowskiego ? Plac 3 Maja ? Kościuszki ? Kilińskiego – meta przy Centrum Charytatywnym Caritas

bieg-caritas-001

Chełm – 9 października 2016 r.

12.30 – Msza św. – w parafii pw. Rozesłania Apostołów (ul. Lubelska 55)
13.30 – krótka rozgrzewka i start biegu oraz rajdu rowerowego

Bieg ulicami: Lubelska ? Plac Łuczkowskiego ? Lubelska ? Hrubieszowska ? rondo u zbiegu ul. Żwirki i Wigury – Hrubieszowska ? Pocztowa ? Reformacka ? Podwalna – meta przy parafii Rozesłania Apostołów

Trasa każdego biegu podzielona jest na 5 odcinków o różnej wartości w zależności od wariantów biegu (złoty bieg to koszt 200zł za odcinek, srebrny 100zł, biały 30zł). Łącznie bieg zawodnika białego to 150 zł darowizny, srebrnego to 500 zł i złotego 1000 zł.

ZOSTAŃ ZAWODNIKIEM CARITAS:

1. WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – www.biegcaritas.pl
2. WYBIERZ MIEJSCE ZAWODÓW
3. WYBIERZ JAKIM ZAWODNIKIEM CHCESZ ZOSTAĆ I ZNAJDŹ SPONSORÓW SWOICH ODCINKÓW:

ZŁOTY ? 5 odcinków po 200 zł, łącznie 1 000 zł (jedynie 30 miejsc)
SREBRNY ? 5 odcinków po 100 zł, łącznie 500 zł (jedynie 70 miejsc)
BIAŁY ? 5 odcinków po 30 zł, łącznie 150 zł

4. KONIECZNIE BĄDŹ Z NAMI NA STARCIE I POKONAJ DYSTANS DLA PODOPIECZNYCH FUNDUSZU CARITAS DZIECIOM!

Rejestracja zawodników oraz informacje dla sponsorów – na stronie:  www.biegcaritas.pl

Zebrane środki finansowe zasilą działalność Funduszu Caritas Dzieciom. Jego celem jest finansowanie dożywiania, operacji, stypendiów, wypoczynku letniego i zimowego oraz wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci z terenu archidiecezji lubelskiej.

W dotychczasowych trzech edycjach pobiegło łącznie 976 zawodników, którzy wspólnie pokonali dystans ok. 2.440 km. Dzięki ich wysiłkowi i wsparciu sponsorów na pomoc potrzebującym dzieciom lubelska Caritas przeznaczyła 138.950 złotych.

Zachęcamy do udziału w zawodach ? to tylko 2,5 km – www.biegcaritas.pl

instrukcja