Pomagamy na 100 w Archidiecezji Lubelskiej

100 projektów na 100 lecie Odzyskania Niepodległości Polski to inicjatywa ogólnopolskiej sieci sklepów Biedronka realizowana we współpracy z Caritas Polska. Jej głównym założeniem jest sfinansowanie 100 projektów wspierających zarówno wolontariuszy rozwijających umiejętności wsparcia osób potrzebujących, dających im szansę na rozwój osobisty i zawodowy w kierunku liderów lokalnych, rozwoju kompetencji miękkich polegających na umiejętności budowania relacji z osobami wykluczonymi, starszymi, potrzebującymi wsparcia jak również osoby potrzebujące, zagrożone wykluczeniem społecznym, poprzez budowę współpracy międzypokoleniowej.

W ramach inicjatywy Caritas Archidiecezji Lubelskiej uzyskała finansowanie trzech projektów skierowanych do seniorów, uczniów – podopiecznych Caritas oraz Amazonek. Są nimi:

Aktywne mimo wszystko – skierowany do Amazonek z Krasnegostawu.

W ramach projektu odbywać się będą warsztaty z psychologiem, warsztaty z art-terapii, zajęcia z fizjoterapeutą na sali i na basenie, wyjazdy integracyjne, konsultacje z brafitterką (bezpłatny biustonosz protetyczny). Informacje i zapisy: Centrum Charytatywne Caritas , ul. Szkolna 9a, Krasnystaw, tel. 814 732 519 lub 604 181 240.

Międzypokoleniowe korepetycje – wolontariusze Caritas Archidiecezji Lubelskiej od początku roku szkolnego udzielali korepetycji podopiecznym, teraz do projektu zapraszamy seniorów, nikt nie ma w sobie takiego ciepła i doświadczenia życiowego.

Drodzy seniorzy, jeżeli chcielibyście wziąć udział w tej akcji i mieć realny wpływ na kształtowanie intelektu najmłodszych, zachęcamy do zgłoszenia się do udziału w projekcie. Podarujcie swoją wiedzę naszym podopiecznym, która może odmienić ich życie. Wystarczy wejść na www.lublin.caritas.pl/seniorzy-do-boju-miedzypokoleniowe-korepetycje-dla-naszych-podopiecznych, wypełnić formularz i wysłać go na e-mail: wolontariat.lublin@caritas.pl.

Pomagajmy nie szkodząc – skierowany do osób w wieku 60+, chcących uzyskać lub podnieść swoje umiejętności czy kwalifikacje opiekuńcze do pracy czy pomocy z osobami starszymi czy niepełnosprawnymi.

Program szkolenia obejmuje szkolenie z podstawowej opieki medycznej i paramedycznej – 90 godzin; wykłady dietetyka – 40 godzin; wsparcie psychologa/psychoterapeuty – 30 godzin; wykłady z fizjoterapii – 40 godzin. Zajęcia będą się odbywały w sali szkoleniowej w Lublinie, Al. Unii Lubelskiej 15 „Dom Nadziei”. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie 668 336 358 lub osobiście w Biurze projektu: Dom Nadziei Al. Unii Lubelskiej 15 (wejście do Fundacji DANTIS, parter ).

Print Friendly, PDF & Email