Obchody ku czci św. Mikołaja – na lubelskim Czwartku

Odpust w parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie to wiele wydarzeń, które poprzedzają i towarzyszą przeżywaniu święta patronalnego parafii. W tym roku obok spotkań liturgicznych były to m. in.: Jarmark św. Mikołaja, koncerty, montaże słowno-muzyczne, Orszak Świętego Mikołaja, zabawy i prezenty dla dzieci. Zwieńczeniem uroczystości była suma odpustowa sprawowana przez abp. Stanisława Budzika podczas której miało miejsce wprowadzenie do kościoła relikwii św. Mikołaja i św. Jana Pawła II.
Foto: Urszula Buglewicz, Niedziela – Lublin

Po raz kolejny z czwartkowego wzgórza 5 grudnia 2015 r. (sobota) wyruszył na plac katedralny Orszak Świętego Mikołaja, gdzie obok zabaw, koncertu orkiestry dętej można było m.in. zobaczyć spektakl o życiu i działalności św. Mikołaja.
Foto: Zbigniew Jurkowski

program obchodów odpustu św. Mikołaja