Orszak Świętego Mikołaja w Lublinie – 5.12.2015

W ramach obchodów święta patronalnego parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie (Czwartek – ul. ks. M. Słowikowskiego) będzie miało miejsce wiele różnorodnych wydarzeń, a wśród nich, w sobotę – 5 grudnia, po raz kolejny z czwartkowego wzgórza wyruszy Orszak Świętego Mikołaja i spotkanie ze św. Mikołajem, które rozciągnie się na cały sobotni dzień.

obchodów odpustu św. Mikołaja

4 grudnia, piątek

16.00 ? Jarmark św. Mikołaja (Wzgórze Czwartek)
18.00 ? Msza Święta (Kościół św. Mikołaja, Wzgórze Czwartek)
19.00 ? Koncert słowno-muzyczny – Św. Mikołaj – Symbol dobroczynności i nieprzemijających wartości – Jerzy Zelnik – recytacja, Robert Grudzień – organy

5 grudnia, sobota

9.00 ? Jarmark św. Mikołaja (Wzgórze Czwartek)
12.00 ? Przyjazd św. Mikołaja na plac przed Archikatedrą, występy na scenie, gromadzenie funduszy w karecie św. Mikołaja
12.15 ? występ Teatru Panopticum, Spektakl o życiu i działalności Św. Mikołaja
12.35 ? Zabawy animacyjno – integracyjne PSPiA Klanza
12.50 ? Występ Parafialnej Orkiestry Dętej z Szastarki, (plac przed Archikatedrą)
13.15 ? organizacja kolumny, przygotowania do orszaku, ustanowienie rekordu ilości prawdziwych św. Mikołajów
13.30 ? 14.15 ? przemarsz Orszaku (ul. Królewska, ul. Lubartowska, ul. Czwartek, ul. Szkolna)
14.20 ? Oficjalne ważenie św. Mikołaja na Wzgórzu Czwartek
14.30 ? 16.00 ? Rozdawanie prezentów w Chacie św. Mikołaja
16.00 ? Ciepły posiłek
18.00 ? Msza Święta
19.00 ? Nabożeństwo Bractwa Różańcowego modlitwa w intencji Dobrego Wychowania

6 grudnia, niedziela

11.30 ? Suma odpustowa, wprowadzenie relikwii św. Mikołaja i św. Jana Pawła II do kościoła. Mszy św. przewodniczy ks. abp. prof. Stanisław Budzik.
19.00 ? Koncert Akatyst do św. Mikołaja oraz kolędy i pieśni świąteczne w wykonaniu
Chóru Kameralnego Filharmonii Wołyńskiej (Ukraina) w ramach cyklu Papież Słowianin ? Zwiastun Nadziei (Kościół św. Mikołaja, Wzgórze Czwartek) Organizacja Fundacja Willa Polonia.

program-odpustu