Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA rozpoczęła działalność

Staraniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, konferencją prasową w Sekretariacie Episkopatu Polski, rozpoczęła swoją działalność Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA. Jest ona portalem internetowym www.maika.com.pl dającym możliwość gromadzenia w jednym miejscu maksymalnie dużej ilości informacji dotyczących inicjatyw i tematów związanych z duszpasterstwem młodzieży.

Publikujemy informacje nadsyłane ze środowisk krajowych i polonijnych, ze szczególnym uwzględnieniem parafii i wspólnot lokalnych.

MAIKA jako agencja informacyjna poprzez zamieszczanie materiałów nie tylko informuje o różnorodnych inicjatywach, ale także propaguje angażowanie się młodzieży w życie Kościoła, daje również możliwość poszukiwania nowych pomysłów duszpasterskich.

Naszą misję odczytujemy jako służenie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie w duchu Nowej Ewangelizacji do której zachęcał św. Jan Paweł II. W dobie mediów społecznościowych  tworzących „szósty kontynent” – jak mówi papież Franciszek – pragniemy, aby świat się dowiedział o młodych ludziach głoszących Ewangelię, angażujących się w życie Kościoła, dających innym świadectwo o swojej miłości do Jezusa Chrystusa. Naszą misją jest nietrzymanie światła pod korcem. Chcemy pokazać dobro wyrastające z młodych serc na które trzeba się napatrzyć, aby je odkryć. MAIKA ma być tym miejscem napatrzenia się i naśladowania dobra małego i dużego, cichego i głośnego, ale czynionego z potrzeby serca tam, gdzie żyjemy i jesteśmy.

Korzystając z serwisu informacyjnego MAIKA można jednocześnie w bardzo prosty sposób umieszczać informacje, zaproszenia związane z tym, co się dzieje w parafiach, wspólnotach w zakresie duszpasterstwa młodzieży.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z MAIKI.

1 Okładka.cdr