Marsz dla Życia i Rodziny – Czas na rodzinę – 11.06.2017

Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza wszystkich mieszkańców archidiecezji lubelskiej do wzięcia udziału w tegorocznym „Marszu dla życia i rodziny” w Lublinie, który odbędzie się 11 czerwca 2017 r. (niedziela).

Marsz, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: Czas na Rodzinę, rozpocznie o godz. 14.00 „Scena Pełna Życia” na placu przy kościele akademickim KUL. O godz. 16.00 nastąpi przemarsz do Archikatedry Lubelskiej pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika. Świętowanie zakończy Uroczysta Msza Święta w Archikatedrze o godz. 17.00 .

W organizację Marszu zaangażowało się wiele osób i organizacji. Współorganizatorami tegorocznego wydarzenia jest: Fundusz Obrony Życia Archidiecezji Lubelskiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Ruch Światło Życie, Akcja Katolicka, Przedszkole Integracyjne Niepubliczne Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego im. bł. Ojca Gwidona.

Hasłem „ Czas na rodzinę!” chcemy przypomnieć sobie i innym rodzinom o konieczności pielęgnowania i rozwijania więzów jakie łączą nas nawzajem ze sobą. Nie będzie silnych rodzin, jeśli nie będziemy inwestowali czasu w ich rozwój. Pragniemy zwrócić uwagę – Rodzina jest naszym największym skarbem, należy o nią dbać, szanować i poświęcać jej dużo czasu.

Zapraszamy rodziny z dziećmi, babcie i dziadków, narzeczonych, osoby poszukujące swojej drugiej połówki, które czują, że to już czas na założenie rodziny. Pokażmy jak jest dużo Lublinian dla których życie i rodzina są największą wartością!

 

PLANOWANY SCENARIUSZ WYDARZENIA:

 

14.00 – 16.00 „Scena Pełna Życia” – (Plac przy Kościele Akademickim KUL)

– rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „MOJA RODZINA”
– koncert Zespołu „Płomyki Ojca Gwidona”
– koncert Zespołu „Guadalupe” i Rodzin Guadalupiańskich

16.00Przemarsz uczestników do Archikatedry Lubelskiej

– ulicami: al. Racławickie, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Królewska (pod eskortą Polowej Drużyny Sokoła i Legii Akademickiej KUL)

17.00Uroczysta Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej

– z Posługą Zespołu „Guadalupe”, Rodzin Guadalupiańskich, Dzieci Guadalupiańskich i Dzieci z zespołu „Płomyki Ojca Gwidona”

 

Print Friendly, PDF & Email