Komunikat Arcybiskupa Lubelskiego o Nocy konfesjonałów 2014

Komunikat Arcybiskupa Lubelskiego do odczytania 13 kwietnia br. /dotyczy Miasta Lublin/

Komunikat Metropolity Lubelskiego

o Nocy konfesjonałów

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Tym, co najważniejsze w naszym przygotowaniu do uroczystości Zmartwych-wstania Pańskiego, jest osobiste doświadczenie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty i pojednania. Dlatego pragnę zaprosić do uczestnictwa w wydarzeniu, organizowanym w Lublinie już po raz trzeci, pod nazwą ?Noc konfesjonałów?. Jest to propozycja dla osób zapracowanych i pochłoniętych mnóstwem codziennych spraw, a równocześnie tęskniących za duchową rozmową i głębokim doświadczeniem pojednania z Bogiem i z ludźmi w spowiedzi sakramentalnej.

W Wielki Piątek, 18 kwietnia br., od godziny 21. do północy, w wybranych kościołach Lublina będą się odbywać czuwania modlitewne połączone ze sprawo-waniem sakramentu pokuty i pojednania. Są one organizowane przede wszystkim z myślą o tych, którzy przyjeżdżają z daleka do domu na święta i którym trudno było skorzystać ze spowiedzi podczas rekolekcji wielkopostnych.

W ?Noc konfesjonałów? w centrum Lublina otwarte będą następujące świątynie:

? archikatedra lubelska,

? bazylika ojców dominikanów na Starym Mieście,

? kościół Świętego Ducha przy Krakowskim Przedmieściu,

? kościół św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej,

? kościół ?Pobrygidkowski?  przy ul. Narutowicza,

? kościół ojców karmelitów przy ul. Świętoduskiej,

? kościół przyszpitalny Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica.

Świątynie te zostaną odpowiednio oznakowane, do dyspozycji wiernych będą też ulotki pomocne w przygotowaniu do spowiedzi.

Zapraszając na spotkanie z tajemnicą Bożego miłosierdzia z serca błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 8 kwietnia 2014 r.