Filmy religijne

FILMY RELIGIJNE – ?Bajka? Lublin
kwiecień – 2014
         21.03 ? 17.04    ?Karol, który został świętym?
  12-letni Kacper, pasjonat animacji komputerowej, zmaga się z grupą szkolnych chuliganów. Kiedy chłopiec zostaje na kilka dni pod opieką dziadka, opowiada mu o swoich problemach w szkole. Dziadek zabiera go na weekendowy wypad w Tatry. Tam, ucząc wnuka radzenia sobie z trudnymi warunkami przyrody i życia w surowych warunkach schroniska, snuje opowieść o przyjacielu z dzieciństwa – Karolu…
         28.03 ? 10.04    ?Noe: wybrany przez Boga?
 Biblijna historia Noego.
         02 ? 17.04 ?Syn Boży?
 Ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa ? od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie.
         11 ? 24.04 ?Gabriel?
 Polski film familijny obsypany nagrodami na międzynarodowych festiwalach filmów dla dzieci i młodzieży.
Głównym bohaterem filmu ?Gabriel” jest dwunastoletni Tomek, który mieszka z dziadkami. Wciąż doskwiera mu brak ojca, którego nie widział od lat. Pewnego dnia postanawia opuścić dom i wyruszyć w podróż, by go odnaleźć. Już na samym początku wpada w tarapaty. Pomaga mu tajemniczy przyjaciel, Gabriel, który mimo nieufności Tomka, cały czas nad nim czuwa. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.
         16 ? 30.04 ?Niebo istnieje?naprawdę?
Film opowiada o małym chłopcu, który umiera i spotyka Boga, a następnie wraca do życia i opowiada swoją zadziwiającą historię.
Dane kontaktowe:
         Kino ?Bajka?                                                     
            Ul. Radziszewskiego 8
            20-039 Lublin
            Tel/fax 81 533 88 72, 602 436 094
            e-mail: kinobajka@o2.pl
Print Friendly, PDF & Email