Ekstremalna Droga Krzyżowa z Lublina 9.03.2018

Już w piątek 9 marca 2018 r. po raz czwarty wyruszy z Lublina do Wąwolnicy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą  św. pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Budzika w  Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00.

W tym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej będzie można rozważać Misterium Męki Pana Jezusa na pięciu trasach w nocy z 9 na 10 marca 2018 roku. EDK rozpoczyna Msza św.  w archikatedrze o godz. 19.00. Po mszy św. osoby deklarujące chęć przejścia EDK wyruszą na wybrane przez siebie trasy.

Przygotowane zostało pięć tras:

1. niebieska – św. Faustyny Kowalskiej – ok. 31 km (Droga na wzór EDK) – prowadzi z Lublina od Katedry wkoło zalewu i kończy się w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście

2. biała – św. Jana Pawła II – ok. 44 km – zaczyna się w Lublinie przy archikatedrze a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej

3. czerwona – Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego –  ok. 46 km – zaczyna się w Lublinie , a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej

4. fioletowa – bł. Władysława Gorala – ok. 41 km – zaczyna się w Lublinie przy przy archikatedrze, a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej

5. czarna – bł. Piotra Jerzego Frassatiego – ok 51 km – zaczyna się w Lublinie przy przy archikatedrze, a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej. Jest to trasa tzw samotna, nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych. Prosimy zatem wybierać trasy zgodnie ze swoimi możliwościami fizycznymi.

Deklaracje przejścia będzie można składać od 14 lutego do 9 marca 2018 r. do godz. 12.00 przez Internet.

Dla uczestników, którzy zgłoszą taką deklarację przewidziany jest pakiet materiałów w skład, którego wchodzą: tekst rozważań, opaska odblaskowa oraz znaczek pamiątkowy. Materiały te będą wydawane na godzinę przed mszą św przed archikatedrą oraz w czwartek w Domu na Podwalu w godz. od 17.00 do 19.00.

Opis wybranej trasy, mapę oraz ślad GPS uczestnicy mogą pobrać ze strony internetowej i wydrukować. Wszystkie materiały czyli tekst rozważań, opis trasy i mapę można również pobrać samodzielnie ze strony internetowej.

Osoby deklarujące przejście jednej z tras EDK ponoszą opłatę w wysokości 10 zł na pokrycie kosztów przygotowania materiałów i tras, którą będzie można uiścić podczas odbierania materiałów.

Podczas odbierania materiałów będzie możliwy również zakup latarki czołowej (z bateriami) a także dodatkowej opaski odblaskowej.

Osoby zainteresowane mogą zamówić pamiątkową koszulkę (tutaj). Koszulki będzie można odbierać na bieżąco w Domu na Podwalu w Lublinie przy ul. Podwale 15 do czwartku 8 marca. Płatność za koszulki będzie pobierana przy odbiorze.

Zachęcamy, aby na Ekstremalną Drogę Krzyżową zabrać przygotowany przez siebie drewniany krzyż (np. brzozowy).

Przed wyruszeniem zapoznaj się z podstawowymi informacjami i zasadami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wyruszając na EDK zobowiązujesz się do przestrzegania zasad EDK, a w szczególności reguły milczenia. EDK to nie jest nocny rajd tylko specyficzne wydarzenie religijne. Jeśli chcesz jedynie się sprawdzić fizycznie i nie akceptujesz idei i zasad EDK wybierz inna formę.

Trasy Lubelskiej EDK biegną drogami lokalnymi oraz duktami leśnymi i drogami gruntowymi. Kolejne stacje Drogi Krzyżowej znajdują się przy kościołach, przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Więcej informacji o każdej trasie można znaleźć na stronie internetowej.

Więcej informacji i zgłoszenia chętnych na stronie: www.edk.pielgrzymka.lublin.pl.


W sobotę 23 marca 2018 r. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy także z Łęcznej i z Puław.


 

Print Friendly, PDF & Email