Zbiórka na fundusz solidarnościowy z krajami misyjnymi dotkniętymi COVID-19

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, Papieskie Dzieła Misyjne uruchamiają zbiórkę na specjalny fundusz solidarnościowy z krajami misyjnymi dotkniętymi COVID-19. Zebrane środki trafią do papieża i zostaną rozdysponowane potrzebującym na całym świecie. Sam papież Franciszek przeznaczył na ten cel 750 tys. dolarów, ale potrzeby są ogromne. 

Według najnowszych danych Agencji Fides, 1100 miejsc misyjnych na świecie potrzebuje pomocy. Większość z nich znajduje się w Afryce (511) i Azji (484), a następnie w Ameryce (74) i Oceanii (46). Kościół na terenach misyjnych jest pierwszą wspólnotą, która reaguje na potrzeby życiowe ludzi. Pośród setek tysięcy misjonarzy na terenach misyjnych pracuje także 2004 polskich misjonarek i misjonarzy, obecnych w 99 krajach świata. 

Papieskie Dzieła Misyjne na całym świecie zostały poproszone przez papieża Franciszka o koordynowanie pomocy duchowej i materialnej dla ludzi dotkniętych koronawirusem.

Chcemy zabezpieczyć ośrodki zdrowia, przychodnie, ale też szkoły, świątynie, seminaria i domy zakonne. Ze względu na ubóstwo i ograniczony dostęp do medycyny to terytoria misyjne najbardziej cierpią w czasie każdej epidemii, jak to miało miejsce z ebolą, SARS, dżumą czy tyfusem. Koronawirus szybko przekracza granice państw i kontynentów. Dlatego jeszcze szybciej nasza pomoc – przez Papieskie Dzieła Misyjne – musi dotrzeć aż na krańce świata.

Papież Franciszek wzywa każdego z nas do czynów pełnych miłosierdzia i nadziei. Odpowiedz na apel papieża o pomoc krajom misyjnym dotkniętym COVID-19 i wpłać dowolną kwotę na portalu https://www.katolikwspiera.pl/apel-papieza-franciszka-o-pomoc.html

„Nawet jeżeli jesteśmy w izolacji, to nasza myśl i duch może tę izolację przekraczać dzięki miłości”

papież Franciszek

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce:
www.missio.org.pl
https://www.facebook.com/PapieskieDzielaMisyjne/

https://twitter.com/pdm_missio
https://www.instagram.com/pdm_missio/

źródło/więcej: missio.org.pl

Print Friendly, PDF & Email