Strona dedykowana sylwetce Jana Pawła II i jego związkom z Lublinem

W dniu 2 kwietnia 2020 r. przeżywaliśmy 15. rocznicę śmierci, zaś 18 maja br. przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną najważniejsze wydarzenia planowane wspólnie z Komitetem Honorowym w ramach programu obchodów Jubileuszu 15. rocznicy śmierci i 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II zostały przeniesione na termin późniejszy.

Rok 2020 jest dla Lublina rokiem szczególnym – zawiera w sobie bowiem dwie wyjątkowe daty w historii Polski: 100. rocznicę urodzin oraz 15. rocznicę śmierci Wielkiego Człowieka – Papieża Jana Pawła II, bez którego dziś nasza rzeczywistość wyglądałoby inaczej. Życie Karola Wojtyły – profesora z Lublina, biskupa Krakowa i Rzymu pełne było Boga, ale także człowieka. Mimo swojej misji nie stracił nigdy z oczu tych, dla których był pasterzem. Pielgrzymował do wielu zakątków świata, nie zapomniał jednak o swojej Ojczyźnie. Pamiętna dla wielu z nas jest zwłaszcza wizyta Papieża w Lublinie.

Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Udało się natomiast już w kwietniu przygotować stronę dedykowaną sylwetce Wielkiego Polaka oraz jego związków z Lublinem:

https://lublin.eu/lublin/jp2/ 

Podziękowania za pomoc składam  Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu, z którego źródeł czerpaliśmy przygotowując wspomniana powyżej stronę. Zapraszam Państwa do lektury oraz zachęcam do rozpropagowania informacji o jej powstaniu w administrowanych przez Państwa serwisach.

Krzysztof Stanowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin
ds. obchodów Jubileuszy przypadających w 2020 roku
Print Friendly, PDF & Email