Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Obecny rok upływa pod znakiem rocznic Maryjnych. Sto lat temu rozległo się z dalekiej Fatimy wezwanie do nawrócenia, powrotu do serca Ewangelii oraz do intensywnej modlitwy za świat i Kościół. Przeżywamy także trzechsetną rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Posłuszni wezwaniu z Jasnej Góry modlimy się, aby nasze przemienione życie stało się „żywym diademem korony chwały Maryi”.

Sanktuaria Maryjne są – według słów papieża Franciszka – płaszczem światła, które nas okrywa, kiedy uciekamy się pod opiekę Dziewicy Matki, aby Ją prosić: «Okaż nam Jezusa». Pod Jej płaszczem się nie zagubimy; przez Jej ręce przyjdzie do nas nadzieja i pokój, których tak bardzo potrzebujemy.

Podobną rolę pełnią także nasze sanktuaria Maryjne. Serdecznie więc zapraszam wszystkich wiernych na uroczystości w Wąwolnicy. W niedzielę 3 września o godz. 12.00 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Natomiast na Górę Chełmską udamy się 8 września, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 11.30 sprawować będziemy Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Biskupa Witalija Skomarowskiego z Łucka na Ukrainie. W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.

Pragnę Was także zaprosić do kościoła Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, gdzie od trzech lat czczony jest obraz Matki Bożej Latyczowskiej, patronki Nowej Ewangelizacji w naszej archidiecezji. W dniu 7 października o godz. 11.00 zgromadzimy się na Eucharystii, podczas której nastąpi ogłoszenie tego kościoła sanktuarium Maryjnym. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

W oczekiwaniu na obfite owoce pielgrzymowania Maryjnym szlakiem z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 24 sierpnia 2017 r.

Komunikat należy odczytać w niedzielę, 27 sierpnia 2017 r. podczas wszystkich Mszy Świętych.

Print Friendly, PDF & Email