Na pomoc ofiarom burz i nawałnic – zbiórka środków finansowych

Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozpoczyna zbiórkę środków finansowych na rzecz ofiar burz i nawałnic, które nawiedziły Polskę. Tragiczne w skutkach nawałnice występowały w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Strażacy interweniowali ponad 13 tysięcy razy. W województwie pomorskim w wyniku nawałnic zginęły trzy osoby.

W związku z tragedią Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza zbiórkę środków finansowych na rzecz poszkodowanych. Środki finansowe można wpłacać na konto:

Caritas Archidiecezji Lubelskiej
Pekao S.A. o. V/Lublin 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „nawałnice”.

Skala strat jest ogromna i trudna do oszacowani – są ofiary śmiertelne, ranni, zniszczone domy, pozrywane dachy. W jednej z parafii zostało zniszczonych ponad 50 domów. Na jeden z domów spadło drzewo, zginęła na miejscu kobieta, jej mąż i dziecko przebywają w szpitalu. Jest to ogromna tragedia. Wciąż są miejsca, do których nie można dotrzeć z pomocą – powiedział ks. Grzegorz Weis, dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej. /za Caritas Polska/