XXIV Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie – 26.06-1.07.2017

Od poniedziałku 26 czerwca do soboty 1 lipca 2017 r. trwały będą w Pliszczynie koło Lublina Sercańskie Dni Młodych. Już po raz 24. na początku lata, na sześć dni, swoje namioty rozbiją setki młodych osób, pragnących poznawać Boga, dzielić się radością, przeżywać wiarę, dyskutować i żyć naprawdę, tworząc cywilizację miłości. Tegoroczne hasło to : Rozpaleni mocą Ducha.

Uczestnikami spotkania są młodzi duchem i ciałem ludzie (począwszy od drugiej klasy gimnazjum) z różnych części Polski, a czasami z innych krajów, którzy „ryzykują” i poszukują spotkania z żywym Bogiem w drugim człowieku.

Wszystko zaczęło się w 1994 r. Właśnie w tym roku, Pliszczyn „zatętnił” młodością i radością. Księża Sercanie, odczytując znaki czasu i duchowy testament swojego Założyciela – o. Leona Jana Dehona, zainicjowali spotkania dla młodzieży pod ogólnym hasłem „Ku cywilizacji miłości”. Obecnie najważniejszymi punktami spotkania są: Eucharystia, modlitwa, duchowa odnowa, integracja, sport.

Pod żółtą wiatą codziennie gromadzimy się na Eucharystii, na spotkaniach z ciekawymi gośćmi, którzy dzielą się z nami swoim świadectwem, talentami, wiedzą i doświadczeniem przyjaźni z Bogiem. Każdego dnia mamy okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Mamy również czas na rozwijanie swoich talentów podczas organizowanych warsztatów (m. in. wokalnych, tańca, pierwszej pomocy, teatralnych, artystycznych i innych) oraz na zabawę podczas Dehoniady (sercańskiej imprezce i grillowania). Emocji dostarczają nam również rozgrywki w piłkę nożną, z których najciekawszą jest mecz „Sercanie vs Reszta Świata” 🙂

Tematy poszczególnych dni tegorocznych SDM – Rozpaleni mocą Ducha – to :

poniedziałek – Owocem zaś Ducha jest WIERNOŚĆ i ŁAGODNOŚĆ
wtorek – Owocem zaś Ducha jest RADOŚĆ i POKÓJ
środa – Owocem zaś Ducha jest CIERPLIWOŚĆ I OPANOWANIE
czwartek – Owocem zaś Ducha jest UPRZEJMOŚĆ
piątek – Owocem zaś Ducha jest MIŁOŚĆ
sobota – Owocem zaś Ducha jest DOBROĆ

kontakt:

Ks. Bartłomiej Król SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84
e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl

wszystkie informacje na:

http://sercanskie.pl/sdm/

 

Print Friendly, PDF & Email