Niesamowity Bieg Caritas w Opolu Lubelskim

118 zawodników wspieranych przez 180 sponsorów zjawiło się na linie startu, aby pobiec i pomóc podopiecznym naszej organizacji. Łącznie przekazali 10.025 złotych na działalność Funduszu Caritas Dzieciom.

Bieg tradycyjnie rozpoczął się Mszą Świętą, podczas której ks. Wiesław Kosicki słowem zagrzewał do Biegu i dziękował za tak liczny odzew. Potem już tylko rozgrzewka w rytmach zumby i start. Strażacy w pełnym umundurowaniu, duchowni, przedstawiciele samorządu, nauczyciele, uczniowie, dzieci – każdy kto mógł biegł. Nieważny był czas, ważny był styl.

FOTORELACJA

Idea Biegów Caritas mieści się w dwóch słowach – biegnąc pomagamy. W zamian za włożony wysiłek zawodnika, sponsor biegu przekazuje darowiznę finansową dla potrzebujących dzieci. Trasa każdego biegu podzielona jest na 5 odcinków o różnej wartości w zależności od wariantów biegu (złoty bieg to koszt 200 zł za odcinek, srebrny 100 zł, biały 30 zł). Łącznie bieg zawodnika białego to 150 zł darowizny, srebrnego to 500 zł i złotego 1000 zł. Cały proces rejestracji oraz opłacania poszczególnych odcinków biegu odbywa się za pośrednictwem naszej strony www.biegcaritas.pl, gdzie na bieżąco można śledzić liczbę zawodników, sponsorów oraz wysokość zebranej kwoty.

W dotychczasowych pięciu edycjach Biegów Caritas pobiegło łącznie 1.394 zawodników, którzy wspólnie pokonali dystans ok. 3.485 km. Dzięki ich wysiłkowi i wsparciu sponsorów na pomoc potrzebującym dzieciom Caritas Archidiecezji Lubelskiej przeznaczyła 169.211 złotych.

Print Friendly, PDF & Email