Święto Matki Bożej Płaczącej w archikatedrze lubelskiej

W poniedziałek 3 lipca 2017 r. , w rocznicę „cudu lubelskiego” (mającego miejsce 3 lipca 1949 roku), w archikatedrze lubelskiej przeżywaliśmy po raz czwarty Święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, ustanowione decyzją Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 15 maja 2014 r.

Tegoroczne obchody 68. rocznicy „cudu lubelskiego” i święta Matki Bożej Płaczącej były także okazją do dziękczynienia Bogu za 25 lat istnienia metropolii lubelskiej.

Główne uroczystości odpustowe rozpoczęły się o godz. 19.00 na placu katedralnym przeniesieniem z katedry obrazu Matki Bożej Płaczącej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Piotrowski, biskup kielecki. Po Mszy świętej ulicami Lublina przeszła procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej Katedralnej, którą zakończył Apel Jasnogórski na placu katedralnym.

Foto: Marek Kuś, MSD

Zapis (audio) uroczystości: