Oazowy Dzień Wspólnoty u Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie

W poniedziałek 10 lipca 2017 r. do parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie przybyli uczestnicy pierwszej tury rekolekcji oazowych odbywających się na terenie archidiecezji lubelskiej. W roku 100. rocznicy Objawień Fatimskich przybyli do parafii, której patronuje Matka Boża Fatimska, by dziękować Bogu za dar objawień, a zarazem oddać się w opiekę Matce Najświętszej, na wzór założyciela Ruchu Światło-Życie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który nie tylko swoje życie, ale i całe dzieło Oazowe zawierzył NMP Niepokalanej Matce Kościoła.

ks. Piotr Drozd, diecezjalny moderator Ruch Światło-Życie: W trzynastym dniu rekolekcji, kiedy w programie przeżywa się tajemnicę Zesłania Ducha Świętego, grupy w wybranym miejscu spotykają się na Dniu Wspólnoty. Dzisiaj zgromadzili się uczestnicy Oazy Dzieci Bożych I Stopnia odbywającej się w Siostrzytowie na terenie parafii w Biskupicach i Oazy Nowego Życia III Stopnia, której gościny użyczył „Biskupiak” – Zespół Szkół im. św. Stanisława Kostki w Lublinie.

Starsza grupa licząca ok. 70 osób, to młodzież nie tylko z archidiecezji lubelskiej, ale także z diecezji siedleckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej czy warszawskiej.

Oazy wakacyjne odbywają się w trzech turnusach. Trwający pierwszy turnus to ponad 120 osób na dwóch Oazach odbywających się w Lublinie i w Siostrzytowie. Czeka nas jeszcze drugi turnus, który będzie liczył około 250 uczestników i trzeci około 150 osobowy.  wakacyjne rekolekcje oazowe to dzieło zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, które pomaga im przeżywać w trochę inny sposób swoja wiarę w Kościele, w żywej wspólnocie, którą tworzą tutaj podczas rekolekcji, a którą mają potem tworzyć w swoich parafiach.

Na początku spotkania nastąpiła prezentacja poszczególnych grup czyli zawiązanie wspólnoty poprzez wspólny śpiew i zabawę, prezentacje swojego znaku i swojej piosenki. Kolejnym punktem była Godzina świadectw, podczas której uczestnicy rekolekcji dzielili się swoim doświadczeniem wiary i przeżywaniem rekolekcji. W ramach Godziny odpowiedzialności misji znalazło się również wezwanie do włączenia się w Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, poprzez zachowanie osobistej wolności od używek oraz ofiarowanie swej abstynencji czy modlitwy za osoby, które nie są w stanie samodzielnie uwolnić się od swoich zniewoleń i nałogów. Centrum spotkania była jak zwykle wspólna Eucharystia. Po modlitwie był czas na agapę z poczęstunkiem i wspólna zabawą.

 

Print Friendly, PDF & Email