Sekretariat pielgrzymkowy już działa przed archikatedrą lubelską

Od 25 lipca przed archikatedrą lubelską swoją działalność rozpoczął sekretariat 40. Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę. Tutaj każdy otrzyma wyczerpujące informacje związane z Lubelską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę i będzie mógł zapisać się do dowolnej grupy pielgrzymkowej. Tutaj także będzie też możliwość wsparcia funduszu „Idę z Tobą” i przekazanie swojej intencji.

Sekretariat Pielgrzymkowy przed Archikatedrą będzie działał do 3 sierpnia 2018r. – dnia wyjścia Pielgrzymki z Lublina – w godz. 10.00-17.00

Sekretariat będzie dalej towarzyszył pielgrzymom na trasie, do końca trwania pielgrzymki. Tutaj, ci którzy zechcą dołączyć w trakcie trwania Pielgrzymki mają możliwość zapisania się, tutaj także nabyć będzie można koszulki pielgrzymkowe, różańce czy kartki.

HYMN PIELGRZYMKI:

 

40. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia po Mszy św. na placu przed archikatedrą o godzinie 8.30. Samochody bagażowe będą ustawione na parkingu przy ul. Unii Lubelskiej w dniu 3 sierpnia od godz. 7.00.

Pielgrzymka wyruszy 3 sierpnia. Jednak w każdej chwili można do niej dołączyć. – Wiemy, że niełatwo jest w zabieganym świecie znaleźć dwa tygodnie urlopu tylko dla siebie. Dlatego też czy to na kilka dni, czy na tydzień, czy chociażby na chwilę zawsze do pielgrzymki można dołączyć – mówi ks. Mirosław Ładniak, przewodnik pielgrzymki. Przyjeżdżając do wybranej grupy, trzeba się zgłosić do duszpasterza grupy oraz później do sekretariatu pielgrzymki. Ważne, aby informacje dotarły do kwatermistrzów grupowych, bo to oni organizują noclegi.

Koszt pielgrzymki nie zmienia się i wynosi 75 zł. W cenie jest m.in. ubezpieczenie pielgrzyma. W przypadku dojechania na trasę opłatę przyjmuje sekretariat pielgrzymkowy. W początkowych dniach (do 8 sierpnia) każda kolumna ma swój sekretariat i tam można uzyskać szczegółowe informacje o zapisach czy funduszu Idę z Tobą.

Wystartowała także nowa strona pielgrzymki pod starym adresem: http://www.pielgrzymka.lublin.pl/

czytaj także:

• Trwają zapisy na 40. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

• 40. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę

• www.facebook.com/pielgrzymkalubelska/

 

Print Friendly, PDF & Email