Trwają zapisy na 40. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

Trwają przygotowania i zapisy na 40. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Lubelska pielgrzymka, to wydarzenie od dziesiątków lat mobilizujące tych, którzy chcą przeżyć swoje szczególne rekolekcje, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. W tym roku pielgrzymka wyruszy  już po raz 40. Przyświecać jej będzie hasło: „Owocem Ducha jest miłość„. Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Wyjście z Lublina zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. na placu przed archikatedrą o godzinie 8.30. Samochody bagażowe będą ustawione na parkingu przy ul. Unii Lubelskiej w dniu 3 sierpnia od godz. 7.00. Lubelska Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w trzech kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyjdą w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną Pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrzemy 14 sierpnia. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

Owocem Ducha jest miłość – to hasło tegorocznej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki. Konferencje będzie głosił ks. dr hab. Adam Rybicki, „specjalista” od duchowości męskiej z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę już trwają w parafiach, a 25 lipca funkcjonowanie rozpocznie sekretariat pielgrzymkowy, przed lubelską katedrą. Tam każdy będzie mógł zapisać się do dowolnej grupy pielgrzymkowej, będzie też możliwość wsparcia funduszu „Idę z Tobą”.

Nie możesz iść do Częstochowy? Powierz swoją intencję w ramach Funduszu „Idę z Tobą”.
Szczegóły: http://pielgrzymka.lublin.pl/informacje/ide-z-toba oraz w sekretariacie pielgrzymki.

Zapisy w parafiach trwają do 24 lipca. Od 25 lipca, do czasu wyjścia pielgrzymki, przed Archikatedrą Lubelską czynny będzie sekretariat pielgrzymkowy. Zapisy odbywać się będą w godz. 10.00-17.00. Koszt wpisowego dla każdego pielgrzyma wynosi 75 zł. Opłata uwzględnia m.in. transport bagaży i pojazdy służbowe Pielgrzymki, prom przez Wisłę, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, baterii do nagłośnienia, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory, koszt dokumentacji Pielgrzymki oraz ubezpieczenie NW.

Dla mniej zamożnych pątników przewidziana jest prawie 35% zniżka, czyli kwota wpisowa dla pątnika wynosi 50zł – zniżka jest możliwa tylko za zgodą księdza Proboszcza, który dla potrzeb Pielgrzymki wydaje specjalne zaświadczenie. Zniżki dla rodzin: 120 zł – 2 osoby z jednej rodziny; 160 zł – 3 osoby i więcej z jednej rodziny.

szczegółowe informacje – http://www.pielgrzymka.lublin.pl/

Print Friendly, PDF & Email