Rocznica powołania Pueri Cantores Lublinenses – 3.06.2017

W sobotę, 3 czerwca 2017 r. w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypada 2. rocznica i święto patronalne archidiecezjalnego chóru chłopięco-męskiego Pueri Cantores Lublinenses. Z tej okazji w ramach Nocy Kultury w Lublinie o godz. 19.00 odbędzie się uroczysty koncert chóru w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście w Lublinie (ul. Złota).

ks. Attila Adam Honti – dyrygent
Jolanta Munch – organy
Stefan Munch – Słowo o muzyce

Archidiecezjalny chór chłopięco-męski PUERI CANTORES LUBLINENSES został powołany dekretem 23 maja 2015 roku w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez Abp Stanisława Budzika Metropolitę Lubelskiego. Chór ma swoją siedzibę przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Dyrygentem i dyrektorem chóru jest ks. Attila Honti. Podstawowym zadaniem chóru jest wykonywanie śpiewów podczas uroczystych liturgii w Archidiecezji, nawiązując przez to do wielewiekowej tradycji kościelnej śpiewu chórów chłopięcych w Kościołach Katedralnych i Bazylikach. 12 września 2015 r. w Poznaniu, podczas Kongresu Pueri Cantores, chór został włączony do zrzeszenia w Polskiej i Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores. 21 kwietnia 2016 r. Metropolita Lubelski mając na względzie rozwój i dobro duchowe chóru Archidiecezjlalnego, powołał dekretem publiczne stowarzyszenie wiernych Archidiecezjalny Chór Chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses.

więcej: www.pcl.kuria.lublin.pl