40. rocznica święceń kapłańskich abp. Stanisława Budzika – 29.05.2017

W poniedziałek 29 maja 2017 r.  przypada 40. rocznica święceń prezbiteratu Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, które otrzymał z rąk bpa Jerzego Ablewicza – biskupa tarnowskiego, w katedrze tarnowskiej w dniu 29 maja 1977 r.

Święcenia kapłańskie były zwieńczeniem sześciu lat (1971-1977) formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie oraz studiów z zakresu filozofii i teologii w tamtejszym Instytucie Teologicznym zakończonych uzyskaniem tytuł magistra teologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Bezpośrednio po przyjęciu święceń ks. Stanisław Budzik został skierowany do pracy jako wikariusz w parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.

Z okazji kapłańskiego Jubileuszu przekazujemy Księdzu Arcybiskupowi oraz wszystkim Księżom Jubilatom z roku święceń z diecezji tarnowskiej i lubelskiej życzenia obfitości Bożych łask i mocy Ducha Świętego na dalsze lata posługi kapłańskiej, zachęcając wszystkich do osobistej modlitwy w intencji Jubilatów oraz dołączenia wezwania w modlitwie wiernych.

Print Friendly, PDF & Email