Radio Plus Lublin rozpoczęło nadawanie

W nocy z 15 na 16 kwietnia 2017 r. rozpoczęło nadawanie Radio Plus Lublin. Pojawiło się ono na dotychczasowej częstotliwości Radia eR – 87,9 FM. Już od wtorku, 18 kwietnia, będzie można usłyszeć serwisy informacyjne i programy przygotowywane przez dziennikarzy lubelskiego oddziału radia.

Pojawienie się na falach eteru nowej stacji, to efekt umowy, jaką Archidiecezja Lubelska zawarła z Porozumieniem Radiowym Plus (Grupa Radiowa Time) na wejście do sieci Radia Plus. Lubelskie Radio eR po uzyskaniu zgody KRRiT zmieniło nazwę na Radio Plus Lublin.

Współpraca obejmuje udostępnienie krajowych serwisów informacyjnych, elementów programu sieciowego oraz formatu muzycznego Radia Plus („Przeboje z nutą nostalgii”). Jednocześnie stacja nie rezygnuje z silnej oferty lokalnych programów. Radio Plus Lublin nadawać będzie serwisy lokalne w ciągu całego dnia a w godzinach 16.00 – 20.00 na antenie stacji emitowany będzie własny program informacyjno-publicystyczny, poświęcony w całości tematyce lokalnej, najważniejszym sprawom regionu i tematom związanym z życiem religijnym mieszkańców Archidiecezji Lubelskiej.

Zgodnie z nominacją Metropolity Lubelskiego abp. Stanisława Budzika lubelskim oddziałem Radia Plus pokieruje ks. Krzysztof Podstawka, współpracujący z Radiem eR od 2006 roku. Zespół Radia Plus Lublin tworzy 5 dziennikarzy, z których większość stanowią dotychczasowi pracownicy Radia eR.

Radia Plus Lublin można słuchać na częstotliwości 87,9 FM a wkrótce także on-line na stronie: www.radioplus.pl

PLUS

Print Friendly, PDF & Email