„Kocham dzieło Ducha Świętego”- abp Stanisław Budzik

Ukazał się właśnie, przygotowany przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”, trzeci i ostatni tom cyklu Spotkań z Katechizmem Kościoła Katolickiego autorstwa arcybiskupa Stanisława Budzika. Trzeci tom zatytułowany Kocham dzieło Ducha Świętego, poświęcony jest trzeciej Osobie Trójcy Świętej – Duchowi Świętemu. Poprzedziły go rozważania poświęcone Bogu Ojcu i Synowi Bożemu zebrane w tomach: „Ufam Synowi Bożemu” oraz „Wierzę w Boga Ojca”.

Autor przystępnie i rzeczowo wyjaśnia artykuły wiary. Korzystając z bogatego nauczania Kościoła i Tradycji, interesująco przedstawia tożsamość i misję Ducha Świętego oraz uwrażliwia na Jego obecność. Przekonuje, że ta najbardziej tajemnicza w Trójcy Świętej Osoba towarzyszy nam nieustannie: podtrzymuje naszą wiarę, daje łaskę w sakramentach, przychodzi na modlitwie, a przede wszystkim buduje wspólnotę Kościoła. Książkę polecamy wszystkim zainteresowanym pogłębieniem swojej wiedzy na temat prawd wiary nauczanych przez Kościół.

abp-3-spotkania

Bliższe informacje o możliwości nabycia najnowszej książki Kocham dzieło Ducha Świętego oraz wcześniejszych tomów Spotkań z Katechizmem Kościoła Katolickiego dostępne są na strona stronie wydawnictwa „Gaudium” – www.gaudium.pl

kocham-abp

 

Print Friendly, PDF & Email