Piesza pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza z Lublina 3.08.2017

W czwartek, 3 sierpnia 2017 r. po Mszy św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, która rozpocznie się na placu przed archikatedrą o godzinie 8.30, wyruszy z Lublina 39. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Od godz. 7.00 rozpocznie się pakowanie bagaży. Samochody oznaczone numerami grup będą ustawione na parkingu Targu pod Zamkiem przy ul. Unii Lubelskiej.

Lubelska Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w trzech kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyruszyli w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną Pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów. Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 14 sierpnia. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup.

W Szkole MB Fatimskiej – to hasło tegorocznej Pielgrzymki, będące nawiązaniem do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Codzienne konferencje dla pielgrzymów przygotował ks. Piotr Koźlak, redemptorysta, autor wielu książek o tematyce religijnej oraz redaktor naczelny kwartalnika „Homo Dei”.

Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest Radio Plus Lublin 87,9 FM

wszystkie informacje: www.pielgrzymka.lublin.pl

Print Friendly, PDF & Email