39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła z Lublina

W czwartek 3 sierpnia 2017 r., po Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika na placu przed archikatedrą, wyruszyła z Lublina 39. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Około 2 tysięcy osób wyruszyło na trasę pielgrzymki, by przeżyć swoje rekolekcje w drodze. Lubelska Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w trzech kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyruszyli w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną Pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów. Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 14 sierpnia. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup.

Ogromnymi brawami powitania rozpoczęła się 39. LPP na Jasną Górę. Na placu przed Archikatedrą Lubelską zebrało się ponad 3 tysiące lublinian – ci wyruszający na szlak oraz ich odprowadzający. Dziś wyruszyli w drogę, by za 12 dni dotrzeć do Częstochowy… [www.pielgrzymka.lublin.pl]

W Szkole MB Fatimskiej – to hasło tegorocznej Pielgrzymki, będące nawiązaniem do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Codzienne konferencje dla pielgrzymów przygotował ks. Piotr Koźlak, redemptorysta, autor wielu książek o tematyce religijnej oraz redaktor naczelny kwartalnika „Homo Dei”.

Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki:

Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest Radio Plus Lublin 87,9 FM

wszystkie informacje: www.pielgrzymka.lublin.pl

GOŚĆ LUBELSKI [Justyna Jarosińska, Modlitwa przed długą drogą. Msza św. rozpoczęła niezwykłe rekolekcje]: Msza św. o 8.30 odprawiona na pl. Archikatedralnym rozpoczęła 39. rekolekcje w drodze. Tegoroczna lubelska pielgrzymka odbywa się pod hasłem „W szkole Matki Bożej Fatimskiej”… [czytaj dalej]

Print Friendly, PDF & Email