Chełm wyruszył na Jasną Górę

Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę rozpoczyna wymarsz grypy chełmskiej. We wtorek 1 sierpnia 2017 r. tradycyjnie już wyruszyła chełmska grupa 17-tka. Pierwszego dnia, pokonując 25 km, z Chełma pątnicy dotrą na nocleg do parafii w Krupem. Z pierwszą kolumną pielgrzymki wyruszającej z Lublina pielgrzymi połączą się 6 sierpnia w Annopolu.

Przewodnikiem grudy chełmskiej jest ks. Marcin Rola, a wspomagać go będą w opiece duchowej ks. Paweł Gołofit i ks. prałat Ryszard Winiarski.

Z pieśnią na ustach, z intencjami w sercu – grupa 17-ta jest już w trasie na Jasną Górę. Chełmscy pątnicy, jak co roku, rozpoczynają Lubelską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Ok. 100 osób pokonuje pierwsze kilometry, a wraz z nimi najbliżsi, przyjaciele i rodzina. Obawy są, ale jest też radość i wiara, że do celu uda się dotrzeć.

Uroczysty wymarsz 39. Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę będzie miał miejsce 3 sierpnia 2017 r. (czwartek) po uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika przed Archikatedrą Lubelską.

Hymn Pielgrzymki:

Print Friendly, PDF & Email