Obchody Światowego Dnia Chorego w Archikatedrze Lubelskiej – 13.02.2016

W sobotę 11 lutego 2017 r., we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzony będzie w całym Kościele XXV Światowy Dzień Chorego. Tematem tegorocznych rozważań będzie: „Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny? (Łk 1,49)”.

Centralne obchody, ustanowionego w 1992 roku przez św. Jana Pawła II, Światowego Dnia Chorego odbywają się w wyznaczonych sanktuariach maryjnych świata. W tym roku centralnym miejscem jubileuszowego, dwudziestego piątego spotkania będzie ponownie Lourdes.

„[…] dzień ten jest okazją do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych, a ogólniej rzecz biorąc cierpiących. Jednocześnie zachęca tych, którzy poświęcają się na ich rzecz, począwszy od ich rodzin, pracowników służby zdrowia i wolontariuszy, do dziękowania za otrzymane od Pana powołanie towarzyszenia chorym braciom. Ponadto obchody te odnawiają w Kościele dynamikę duchową, aby coraz lepiej wypełniać tę zasadniczą część jego misji, która obejmuje posługę ostatnim, chorym, cierpiącym, wykluczonym i usuwanym na margines” (z Orędzia Papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego 2017 r.).

Centralne obchody Światowego Dnia Chorego w Archidiecezji Lubelskiej będą miały miejsce, w tym roku wyjątkowo, w dniu 13 lutego br. (poniedziałek) w Archikatedrze Lubelskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik. W sposób szczególny zaproszeni są wszystkie osoby chore i cierpiące, ich rodziny, wolontariusze i pracownicy Służby Zdrowia.

PROGRAM SPOTKANIA:

10.00 – Adoracja i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

11.00 – Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego

 

zobacz: Orędzie Papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego 2017 r.

Print Friendly, PDF & Email