Niedziela Biblijna 2015

W dniu 19 kwietnia 2015 r. w Archidiecezji Lubelskiej przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje coroczny Tydzień Biblijny. Jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

Centralne obchody Niedzieli Biblijnej odbędą się w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 nastąpi włączenie nowych członków do Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. prof. Mirosław S. Wróbel, moderator Dzieła Biblijnego im św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej.

Słowo Boże podczas pozostałych Mszy św. wygłosi ks. mgr lic. Marcin Zieliński, wicemoderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Podczas Niedzieli Biblijnej będzie możliwość zakupu nowych przekładów Biblii oraz literatury biblijnej.

W tym dniu we wszystkich parafiach Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się uroczysta intronizacja Pisma Świętego oraz zostaną wygłoszone homilie biblijne zachęcające do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych.

Materiały na Niedzielę Biblijną i następujący po niej Tydzień Biblijny dla wszystkich parafii są do odebrania w Kurii Metropolitalnej.

Print Friendly, PDF & Email