Zwycięzcy biorą wszystko

IS_DSC_1647

11.04.2015 r. w Lublinie odbyły się finały VI Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego. Turniej został zainaugurowany w czasie Uroczystej Mszy Świętej o godz. 10:00, pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. W sobotni dzień do Lublina przyjechało 79 drużyn ministrantów i lektorów. W finałach brało udział 800 zawodników z parafii naszej archidiecezji. Rozgrywki miały miejsce na 7 lubelskich halach w czterech kategoriach wiekowych:

• ministranci młodsi
  • ministranci
  • lektorzy młodsi
  • lektorzy starsi

O godz. 17:30 rozpoczęły się finały w hali Uniwersytetu Przyrodniczego. W czasie trwania meczów byli z nami obecni zaproszeni goście: Arcybiskup Stanisław Budzik, Ks. Wiesław Kosicki – Dyrektor Caritas Lublin, Pan Zbigniew Bartnik – Prezes LZPN, Pan Tomasz Jasina – Dziennikarz Sportowy TVP.
Pan Tomasz użyczył swojego komentarza podczas rywalizacji najlepszych zespołów. Emocje sięgały zenitu. Po meczach finałowych Ksiądz Arcybiskup wraz z Gośćmi wręczyli puchary i medale zwycięskim drużynom.

Oto zwycięzcy VI Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego:

kategoria ? ministranci młodsi (klasy III i IV szkoły podstawowej)

• Parafia Św. Mikołaja w Zakrzówka (Dekanat Zakrzówek)

kategoria ? ministranci (roczniki 2002-2005)

• Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego z Niedrzwicy Dużej (Dekanat Bełżyce)

kategoria ? lektorzy młodsi (rocznik 1999-2001)

• Parafia Św. Mikołaja z Zakrzówka (Dekanat Zakrzówek)

kategoria ? lektorzy starsi (roczniki 1995-1998)

• Parafia Matki Bożej Fatimskiej z Lublina (Dekanat Lublin ? Południe)