Mistrzowie Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej – Lublin 2019 [FOTO]

Eucharystią w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej rozpoczęły się
Finały X Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w Halową Piłkę Nożną w Lublinie. Wśród gości znaleźli się miedzy innymi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, red. TVP Rafał Patyra, prezesi lubelskich oddziałów Związku Piłki Nożnej oraz Fundacji Rozwoju Sportu.

W rozpoczynającej mistrzostwa Mszy św. pod przewodnictwem bp. Mieczysława Cisło uczestniczyło ok. 900 ministrantów i lektorów z naszej archidiecezji, którzy jako zwycięzcy mistrzostw dekanalnych, w sześciu halach sportowych Lublina, w trzech kategoriach wiekowych, zawalczyli o puchar Metropolity Lubelskiego oraz o przywilej reprezentowania archidiecezji na mistrzostwach ogólnopolskich.

Mecze finałowe oraz Gala Mistrzostw miały miejsce w hali widowiskowo-sportowej GLOBUS w Lublinie . W gali wzięli udział m.in.: red. Dariusz Szpakowski, red. Rafał Patyra wraz z drużyną piłkarską TVP z Warszawy, trener Andrzej Strejlau, Reprezentacja Artystów Polskich, Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Reprezentacje Polski Księży.

TEGOROCZNI MISTRZOWIE:

w kategorii ministranci:

I miejscedrużyna parafii pw. Marii Magdaleny w Sernikach

II miejsce – drużyna parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Michowie

III miejsce – drużyna parafii pw. św. Mikołaja w Zakrzówku

w kategorii lektor młodszy:

I miejscedrużyna parafii pw. św. Katarzyny w Czernięcinie

II miejsce – drużyna parafii pw. św. Mikołaja w Zakrzówku

III miejsce – drużyna parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Babinie

w kategorii lektor starszy:

I miejscedrużyna parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Wierzchowiskach

II miejsce – drużyna parafii pw. św. Wojciecha w Wąwolnicy