Misterium Pasyjne w kościele na Poczekajce – 2.04.2017

Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w Lublinie zaprasza  na Misterium Pasyjne: Już Cię żegnam Najmilszy Synu, Chrystusie – w ramach VII edycji projektu: Z Kulturą do Nieba, które będzie miało miejsce w  niedzielę  2 kwietnia 2017 r.  o godzinie 19.15 w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie, na Poczekajce  (Al. Kraśnicka 76).

Koncert ma  formę słowno-muzyczną opartą na dwóch muzycznych formach wielkopostnych: Pasji anonimowego autora, odnalezionej w Opactwie Cystersów w Mogile, zrekonstruowanej przez ks. prof. Karola Mrowca. Drugą z form jest polifoniczna sekwencja barokowa STABAT MATER Antonio Caldary. Ogniwem spajającym całe „Misterium Pasyjne“ są pieśni wielkopostne zwane planktami. Dramaturgiczną całość dopełniają recytacje słowne, których teksty zaczerpnięte zostały z Medytacji Świętego Jana Pawła II. Wykonawcami koncertu są: CHÓR CAMERATA LUBELSKA wraz z zespołem instrumentalnym pod dyrekcją Tomasza Orkiszewskiego.

Wydarzenie to jest realizowane w ramach projektu Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w Lublinie przy wsparciu Finansowym Miasta ramach obchodów 700 – lecia Miasta Lublin w 2017 r.

Patronat honorowy objęli:

O. Andrzej Kiejza –  Minister Prowincjalny
Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
Piotr Kowalczyk –  Przewodniczący Rady Miasta Lublin

Osoba do udzielania informacji O. Waldemar Grubka 600 407 351

misterium

Print Friendly, PDF & Email