Komunikat Metropolity Lubelskiego – 24.06.2019

Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Nakładem wydawnictwa „Gaudium” opublikowana została w tych dniach książka zatytułowana „Cud. W 1949 roku Lublin stał się Częstochową”. Ta solidna i obszernie udokumentowana praca Marioli Błasińskiej przypomina, że mija 70 lat od wydarzeń, które odbiły się szerokim echem w całym kraju. Ukazanie się łez na lubelskim Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej przyciągnęło do Lublina rzesze pielgrzymów, co spotkało się z brutalną reakcją komunistycznych władz.

Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na uroczystą Eucharystię w dniu 3 lipca o godz. 19.00. Naszej modlitwie będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Marian Rojek, pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się tradycyjna procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej ulicami miasta.

Następnego dnia rozpocznie się w Lublinie X Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores z udziałem chórów z Europy Środkowo-Wschodniej. Hasłem czterodniowego Kongresu, zorganizowanego z okazji 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, są słowa Ut unum sint – Aby byli jedno, nawiązujące do Chrystusowej modlitwy o jedność.

Miesiąc później, 3 sierpnia, wyruszy 41. Lubelska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. W drodze do Częstochowy przyświecać będzie jej hasło „W mocy Ducha Świętego.” W tym roku w sposób szczególny będziemy się modlić o dobre przygotowanie się do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.Zachęcam do wsparcia funduszu Idę z Tobą.Pielgrzymi, którzy skorzystają z pomocy tego funduszu, poniosą na Jasną Górę intencje ofiarodawców.

Zawierzając Was, Drodzy Wierni, macierzyńskiemu wstawiennictwu Maryi, z serca wszystkim błogosławię

Wasz biskup Stanisław

Lublin, 24 VI 2019 r.

Komunikat Metropolity Lubelskiego prosimy odczytać w ogłoszeniach 30.06.2019 r.