Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa 21-28.07.2019

W dniach 21-28 lipca 2019 obchodzić będziemy 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”, wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.

W tym czasie wpatrując się w postać św. Krzysztofa, którego imię w języku greckim oznacza niosącego Chrystusa, otaczamy naszą troską polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie i w odpowiedzi na ich prośby, pragniemy ofiarować im pomoc w zakupie środków transportu. Za organizację tej pomocy odpowiedzialna jest powołana przez Konferencję Episkopatu Polski misyjna organizacja–MIVA Polska (Mission Vehicle Association)…

czytaj: Komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, Bp. Jerzego Mazura SVDna XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.

Dzięki zebranym funduszom z Akcji św. Krzysztofa 2018 – 1 gr za 1 km oraz innych akcji organizowanych przez MIVA zostało zrealizowanych 97 projektów polskich misjonarzy i misjonarek z 34 krajów świata.

Przekazane fundusze to 633.592,65 Euro na:

  • 40 samochodów, 3 busy, 2 ambulanse; 2 traktory; 1 moto-taczka;
  • 64 motocykli i motorowerów; 516 rowerów; 3 łodzie; 2 quady; 3 skutery śnieżne;
  • 5 wózków inwalidzkich; 3 konie i 3 wozy.

źródło/więcej: www.miva.pl

Print Friendly, PDF & Email