Jubileuszowa pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza z Lublina 3.08.2018

W piątek, 3 sierpnia 2018 r. godz. 8.30,  Mszą świętą na placu przed archikatedrą, której przewodniczył będzie abp. Stanisław Budzik, rozpocznie się 40. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Tradycyjnie od godz. 7.00 rozpocznie się pakowanie bagaży. Samochody oznaczone numerami grup będą ustawione na parkingu Targu pod Zamkiem przy ul. Unii Lubelskiej.

Lubelska Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w trzech kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyruszyli w trasę pątnicy z Chełma. Mszy św. w Bazylice Narodzenia NMP w Chełmie przewodniczył bp Mieczysław Cisło.

Z główną kolumną Pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów. Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 14 sierpnia. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup.

Owocem Ducha jest miłość – to hasło tegorocznej Pielgrzymki. Konferencje będzie głosił ks. dr hab. Adam Rybicki, „specjalista” od duchowości męskiej z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest  Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Sekretariat Pielgrzymkowy będzie działał jeszcze przed Archikatedrą do 3 sierpnia 2018r. – dnia wyjścia Pielgrzymki z Lublina – w godz. 10.00-17.00, a następnie będzie towarzyszył pielgrzymom na trasie, do końca trwania pielgrzymki. Tutaj, ci którzy zechcą dołączyć w trakcie trwania Pielgrzymki mają możliwość zapisania się, uzyskania niezbędnych informacji, a także nabycia pielgrzymkowych koszulek, różańców czy okolicznościowych kartek.

Relacje pielgrzymkowe w studiu pielgrzymkowym na antenie od 3 sierpnia codziennie w godz. 16.40 do 17.40 na 87,9 FM

Pielgrzymkę relacjonuje także @RadioLublin 102,2 FM.

wszystkie informacje: www.pielgrzymka.lublin.pl

czytaj także:

• Trwają zapisy na 40. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

• 40. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę

• Sekretariat pielgrzymkowy już działa przed archikatedrą lubelską

• www.facebook.com/pielgrzymkalubelska/

HYMN PIELGRZYMKI:

 

Print Friendly, PDF & Email