Hospicjum domowe w krasnostawskiej placówce Caritas

W krasnostawskiej placówce Caritas Archidiecezji Lubelskiej swoją działalność rozpoczęło Hospicjum Domowe. Swoją opieką obejmuje chorych w terminalnej fazie choroby nowotworowej, przebywających w swoich domach, w miejscu, które znają i gdzie czują się najlepiej. Profesjonalny zespół Hospicjum składający się z lekarza, pielęgniarki fizjoterapeutów, psychologa oraz księdza, otacza kompleksową opieką całą rodzinę w okresie choroby, jak również w czasie żałoby.

Z pomocy Hospicjum może skorzystać każdy chory z postępującą chorobą nowotworową, wymagający systematycznej opieki, która koncentruje się przede wszystkim na zapewnieniu optymalnej jakości życia poprzez uśmierzenie bólu oraz leczenie objawowe. Lekarz będzie odwiedzał chorego dwa razy w miesiącu, a pielęgniarki w zależności od potrzeby, nawet codziennie. Chorzy objęci opieką będą mieli możliwość kontaktowania się z lekarzem i pielęgniarką przez całą dobę.

Warunkiem przyjęcia do Hospicjum Domowego Caritas jest wyrażenie świadomej zgody przez chorego, posiadanie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego oraz kopii dokumentacji medycznej.

Opieka hospicyjna jest nieodpłatna dla chorego i jego rodziny.
Hospicjum Domowe Caritas działa dzięki ofiarności ludzi dobrej woli.

KONTAKT : od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00, tel. 81 473 25 19, Centrum Charytatywne Caritas, ul. Szkolna 9, Krasnystaw.

Na zdjęciu samochód służący personelowi Hospicjum Domowego ofiarowany przez Fundację Dantis.

Print Friendly, PDF & Email