Spotkania chóralne „Con Amore” – w Krasnymstawie 5.11.2017

Krasnostawski Dom Kultury i Rada Duszpasterska przy Parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie zapraszają 5 listopada 2017 r. o godz. 16.00 na spotkania chóralne „Con Amore”. W kościele pw. św. Franciszka Ksawerego wystąpią dwa chóry z Lubelszczyzny: Pueri Cantores Lublinenses i Tarna-Vox.

Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses został powołany w 2015 roku. Chór ma swoją siedzibę przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Dyrektorem i dyrygentem chóru jest ks. mgr Attila Honti. Pueri Cantores, nawiązując do wielowiekowej tradycji chórów chłopięcych w kościołach, wykonuje śpiewy podczas uroczystych liturgii.

Tarna-Vox powstał przed czterema laty i działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Gminy Tarnawatka. Dyrygentem zespołu jest Wiesława Grabek-Woś. Tarna-Vox to amatorski zespół a capella, skupiający ludzi w różnym wieku, budujący swoją tożsamość w oparciu o muzykę śp. Józefa Przytuły, wieloletniego dyrygenta Polskiej Orkiestry Włościańskiej w Zamościu, której solistką była Wiesława Grabek-Woś.

Program spotkań chóralnych „Con amore”:

Chór Tarna-Vox – dyrygent Wiesława Grabek-Woś

1. Vergin tutto amor (Francesco Durante)
2. Siyjahamba (pieśń afrykańska)
3. Partyzanci (pieśń partyzancka)
4. W Pikutkowie (pieśń legionowa)
5. Żaby (Karol Namysłowski, opr. Józef Przytuła)
6. Wśród wiosny (Karol Namysłowski, opr. Józef Przytuła)
7. Alleluja (Leonard Cohen)
Kwiaty mojej ziemi (Ryszard Badach, opr. Józef Przytuła)

Pueri Cantores Lublinenses – dyr. ks. Attila Honti, organy Małgorzata Skwarzyńska

1. Benigne fac Domine z Miserere (Johann Adolf Hasse)