Via Lucis – nabożeństwo Drogi Światła na lubelskich Czubach – 25.05.2017

Zapraszamy na szczególne spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym podczas tegorocznej Drogi Światła – Via Lucis.

Główne nabożeństwo Drogi Światła w Lublinie odprawione zostanie w czwartek, 25 maja 2017 r.  Rozpocznie się ono w parafii Matki Bożej Różańcowej o godz. 20.00, a zakończy się w parafii Świętej Rodziny w Lublinie. Przewodniczył mu będzie abp Stanisław Wielgus. Przy kolejnych stacjach będziemy rozważać teksty biblijne mówiące o zmartwychwstaniu Chrystusa i Jego spotkaniach z uczniami.

Droga Światła jest nowym nabożeństwem w Kościele. Powstała we Włoszech w 1988 roku w rodzinie salezjańskiej, a oficjalnie zatwierdzona została w 2002 roku. Ma podkreślać znaczenie czasu wielkanocnego i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w życiu wiary każdego chrześcijanina i całego Kościoła. Jest ona jakby kontynuacja drogi krzyżowej, która dociera tylko do momentu zbawczej śmierci Jezusa. Via Lucis prowadzi dalej, przez Zmartwychwstanie do Zesłania Ducha Świętego, podkreślając prawdziwy sens paschalnej tajemnicy Jezusa.

Tegoroczna Droga Światła w parafii pw. Świętej Rodziny wpisana została w czas misji parafialnych poprzedzających obchody 30. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Lublinie i Mszy św. sprawowanej przez Ojca świętego przy powstającym wówczas kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny.

Print Friendly, PDF & Email