Święcenia kapłańskie w archikatedrze lubelskiej 27.05.2017

W sobotę 27 maja 2017 r. w archikatedrze lubelskiej o godz. 10.30 będą miały miejsce święcenia prezbiteratu. Podczas uroczystej Eucharystii z rąk abp. Stanisława Budzika święcenia kapłańskie przyjmie 12 diakonów naszej archidiecezji.

Wśród kandydatów do święceń znajdują się diakoni:

Dawid Gawin – z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
Jakub Głowacki – z parafii pw. Anny w Lubartowie
Artur Grzywaczewski – z parafii pw. Rozesłania św. Apostołów w Chełmie
Adrian Komorowski – z parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej
Przemysław Lemieszek – z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobieszynie (diecezja siedlecka)
Damian Matysiak – z parafii pw. św. Jadwigi w Janowie Lubelskim (diecezja sandomierska)
Karol Mazurek – z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu (diecezja siedlecka)
Maciej Molicki – z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim (diecezja sandomierska)
Jan Tadyniewicz – z parafii pw. św. Barbary w Łęcznej
Krzysztof Wicha – z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim
Mateusz Wójcik – z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Rafał Wójcik – z parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie

W ramach przygotowań do święceń, w tygodniu poprzedzającym uroczystość, diakoni odbywają swoje rekolekcje, które w tym roku mają miejsce w domu rekolekcyjnym w Nałęczowie. W przeddzień uroczystości, w piątek 26 maja, w kościele seminaryjnym kandydaci do święceń złożą przewidziane prawem wyznanie wiary i przyrzeczenia posłuszeństwa.