Apel Obrońców Życia

Wielce Czcigodny Księże!
Serdecznie proszę o zapoznanie się z dołączonym apelem polskich obrońców życia „Włącz się w akcję modlitewną! Dziewięć Dni dla Życia”. Nowenna prowadzona będzie od 18 stycznia (sobota) do 26 stycznia (czwartek) 2014 r. w intencji obrony życia amerykańskich nienarodzonych dzieci. 22 stycznia 1973 r. w USA zalegalizowano zabijanie dzieci do dziewiątego miesiąca ich życia w łonie matki. Bardzo proszę o zachęcenie wiernych do włączenia się w tę modlitwę. Nie ma szczegółowych reguł jej prowadzenia. Każdy sam indywidualnie może podjąć dowolną modlitwę, ewentualnie odpowiedni post czy uczynki miłosierdzia. Pragnę poinformować, że w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach w dniach nowenny o godz. 15:00 odmawiana będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, po której odprawiana będzie Msza św. w intencji obrony życia nienarodzonych amerykańskich dzieci. W Warszawie w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, przed Mszą św. o godz. 15:00 odmawiana będzie w tej intencji Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. modlitwa różańcowa.
Niech włączenie się w nowennę w intencji obrony życia na USA będzie naszą odpowiedzią na wezwanie błogosławionego Jana Pawła II zapisane w encyklice Evangelium vitae (nr 100): „Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”.
rp