Afirmacja życia – konferencja naukowa z okazji Dnia Życia – 21.03.2018

Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II po raz dziewiąty zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukową im. Ks. Prof. dr hab. Tadeusza Stycznia organizowaną z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia oraz Dnia Patronalnego Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej na temat: „Afirmacja życia„, która odbędzie się w środę 21 marca 2018 r. (środa) o godz. o 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy (piętro I, sala CTW-114).

Tegoroczna konferencja zatytułowana „Afirmacja życia” zachęca do objęcia refleksją faktu, że życie ludzkie, będące fundamentalną wartością, wymaga szczególnego szacunku i autentycznej troski. Prelegenci przedstawią teologiczne, społeczne, wychowawcze aspekty afirmacji życia. Wskażą na jego poszanowanie w pracy lekarza, duszpasterza, profilaktyka, w dziełach pisarzy i poetów. Wspomną o zagrożeniach, które powinny mobilizować do jeszcze większej ochrony życia w wymiarze rodzinnym i instytucjonalnym.

Konferencji będzie towarzyszyć sesja plakatowa prezentująca to, jak wygląda i jak powinien wyglądać „Szacunek wobec życia ludzkiego w różnych krajach świata”.

W związku z Dniem Patronalnym Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej, konferencję poprzedzi Msza św. sprawowana w Kościele Akademickim o godz. 8.00. Po niej nastąpi rejestracja zgłoszonych internetowo uczestników.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Zapisy i więcej informacji – KLIKNIJ TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email