73. Tydzień Miłosierdzia – 23-29.04.2017

W dniach 23-29 kwietnia 2017 r. przeżywać będziemy w Kościele w Polsce 73. Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przebiegać on będzie pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

Tydzień Miłosierdzia jest kontynuacją inicjatywy, podjętej w 1937 r. podczas spotkania dyrektorów diecezjalnych Caritas, zorganizowania Dni Miłosierdzia, obchodzonych pierwotnie w październiku. Od 2013 roku początek Tygodnia Miłosierdzia przypada w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Jest to jednocześnie dzień patronalnego święta Caritas w Polsce.

Z tej okazji w kościołach w Polsce czytany jest List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia „Być dobrym jak chleb„, podkreślający rolę pomocy udzielanej potrzebującym przez Caritas Polska, a zarazem zachęcający do wspierania dzieł Caritas.

Decyzją Episkopatu Polski ofiary zbierane do puszek w dniu 23 kwietnia 2017 r. w kościołach w całej Polsce, będą przeznaczone na pomoc dla ofiar wojny w Syrii.

Celem Tygodnia Miłosierdzia jest przede wszystkim formacja – budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień, służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia… [www.caritas.pl]

 

Print Friendly, PDF & Email