Zmiana trasy procesji Bożego Ciała z archikatedry lubelskiej

W czwartek 31 maja 2018 r. przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. O godz. 10.00 wyruszy z archikatedry procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku procesja z archikatedry przejdzie nieco zmienioną trasą.

Uczestnicy procesji przejdą z Placu Katedralnego przez Bramę Trynitarską na Stare Miasto. Następnie z Rynku udadzą się ulicami Rybną, Noworybną, Lubartowską, Kowalską na Plac Zamkowy. Po zakończeniu procesji rozpocznie się Msza św. na Placu Zamkowym, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika.

Ołtarze na trasie procesji będą usytuowane: na Placu Katedralnym, przy ul. Rynek 8, na ul. Lubartowskiej przy poczcie oraz na Placu Zamkowym.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej Msze św. w archikatedrze lubelskiej odprawiane będą w następujących godzinach: 6.00, 7.00, 8.30, 17.00 i 19.00.

Od godziny 19.30 na Placu Zamkowym rozpocznie się 16. Koncert Chwały.