16. w Lublinie Koncert Chwały – 31.05.2018 – TRANSMISJA LIVE

W czwartek, 31 maja 2018 r., w wieczór Bożego Ciała (uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej), na Placu Zamkowym w Lublinie rozpocznie się kolejny, szesnasty już KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja, w nawiązaniu do przeżywanego w Kościele w Polsce roku Ducha Świętego, zatytułowana została: „OWOCEM DUCHA JEST MIŁOŚĆ”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30, a finał uwielbienia odbywać się będzie tradycyjnie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

TRANSMISJA LIVE

Koncert Chwały w Lublinie, jest nieprzerwanie od kilkunastu lat, miejscem i przestrzenią dla spotkania ludzi – tych wierzących i nadal poszukujących, wszystkich tych, którzy szczerze tęsknią za żywą relacją z Bogiem. Nasze wydarzenie, które na trwale wpisało się w kalendarz najważniejszych chrześcijańskich koncertów w Polsce, łączy zjawiska które wydają się odległe. Narrację koncertu tworzą bowiem zarówno wspaniałe hymny i pieśni chwały, zarówno te tradycyjne, jak napisane współcześnie przez nasze pokolenie, obok twórczości znakomitych Artystów – Gości Koncertu, którzy w swych piosenkach opowiadają o wartościach, sprawach ważnych, nieprzemijających i wiecznych.

Głównym gościem koncertu będzie Krzysztof Cugowski, któremu towarzyszyć będą jego synowie Piotr Cugowski i Wojciech Cugowski. Muzyczny fundament koncertu tworzyć będzie jak zawsze chór i zespół Gospel Rain. Na scenie zaśpiewa równocześnie 150 chórzystów, w tym – tworzony co roku specjalnie na tę okazję – ponad stuosobowy Chór dla Jezusa. Koncert otworzy zespół Good God.

Patronem honorowym oraz gościem koncertu będzie metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. Producentem muzycznym koncertu jest kompozytor i dyrygent Grzegorz Głuch. Organizatorami koncertu są: Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”, a inicjatorem i dyrektorem Koncertu ks. Mirosław Ładniak.

Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają obecnie w Polsce. Co roku wspólnie z nami wydarzenie przeżywa kilkanaście tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej!

więcej: www.koncertchwaly.lublin.pl

GOŚĆ LUBELSKI [16. Koncert Chwały i… same niespodzianki]: Przed nami niezwykłe wydarzenie, w którego centrum znajdzie się Najświętszy Sakrament. 31 maja na wielkiej scenie na pl. Zamkowym, adorację poprzedzi muzyczne uwielbienie… [czytaj dalej]

GOŚĆ LUBELSKI [Krzysztof, Wojciech i Piotr Cugowscy zagrają podczas Koncertu Chwały w Lublinie]: 31 maja wieczorem, na scenie na pl. Zamkowym pojawi się także 100-osobowy Chór dla Jezusa i Gospel Rain. Będzie to wydarzenie artystyczne i modlitewne… [czytaj dalej]

Print Friendly, PDF & Email