Zbliża się 6. Wigilia Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 24.12.2022

W sobotę, 24 grudnia 2022 r. o godz. 10.00 w czterech miastach naszej archidiecezji rozpocznie się 6. Wigilia Caritas Archidiecezji Lubelskiej:

  • Lublin (w hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11),
  • Chełm (w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas AL przy ul. Lubelskiej 135E),
  • Puławy (w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” przy ul. Wojska Polskiego 4)
  • Krasnystaw (w Kuchni dla ubogich im. Św. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Okrzei 38).

Po dwóch latach pandemicznej przerwy znów zasiądziemy wszyscy przy jednym stole, jak w rodzinie. Nie zabraknie wspólnotowej modlitwy pod przewodnictwem Pasterzy naszej Archidiecezji (Lublin – ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, Krasnystaw – bp Mieczysław Cisło, Puławy – bp Adam Bab, Chełm – bp Józef Wróbel), dzielenia się opłatkiem, ciepłego posiłku oraz wspólnego kolędowania.

W celach organizacyjnych, prosimy o POBIERANIE ZAPROSZEŃ NA WIGILIĘ. Nadal można jeszcze pobrać zaproszenia na Wigilię w następujących miejscach:

  1. Lublin: w Dziennym Ośrodku dla Osób Bezdomnych Caritas AL przy al. Unii Lubelskiej 15, od poniedziałku do niedzieli w godz. 9:00-17:00 oraz w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, przy al. Unii Lubelskiej 15 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 (dot. uchodźców z Ukrainy)
  2. Chełm: w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas AL przy ul. Lubelskiej 135E, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00
  3. Puławy: w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” przy ul. Wojska Polskiego 4, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30 (na portierni) oraz parafiach: Matki Bożej Różańcowej, Miłosierdzia Bożego, Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Św. Józefa, Świętej Rodziny oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  4. Krasnystaw: w Centrum Charytatywnym Caritas AL, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00

Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkie osoby potrzebujące – samotne, chore, bezdomne, ubogie, aby dzielić się radością z Narodzenia Pańskiego.

Szacujemy, że w tym roku w Wigilii Miłosierdzia weźmie udział ok. 1300 osób, zarówno  z Polski jak i z Ukrainy. Przed nami zatem nie lada wyzwanie, któremu chcemy sprostać, by jak najwięcej osób otoczyć wsparciem, bo „ten sam Jezus jest dzisiaj obecny we wszystkich, których nikt nie potrzebuje, którzy do niczego nie są przydatni, których się nie leczy, którzy są głodni, nadzy i nie mają domu” (św. Matka Teresa z Kalkuty, patronka lubelskiej Caritas).

Caritas zachęca także do kontaktu osoby, które chciałyby zaangażować się w organizację tego wydarzenia – włączyć się w wydawanie posiłków, rozdawanie opłatków oraz towarzyszenie osobom samotnym w tym wyjątkowym dniu.

Chętnych wolontariuszy prosimy o zapisy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ! Więcej informacji można uzyskać mailowo: wolontariat.lublin@caritas.pl.

Print Friendly, PDF & Email