42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: 4-14.08.2020

We wtorek, 4 sierpnia 2020 r., wyruszy 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku będzie ona wyglądać nieco inaczej. Będzie to sztafeta modlitwy. Każdego dnia inni pielgrzymi wyruszą na szlak.

Zgodnie z rekomendacjami sanepidu, w trasę jednocześnie może wyjść 150 osób. Każdego dnia iść będziemy w trzech grupach po 50 osób w każdej. Po dojściu na miejsce, pątnicy wracają do domów, a następnego dnia, na trasę wyjdą kolejni pielgrzymi.Dzięki wymianie pielgrzymów, na lubelskiej pielgrzymce może być nawet ponad tysiąc osób.

Zapisy zostały już zakończone – trwały od 1 lipca do 10 lipca. Odbywały się wyłącznie przez internet i prowadzone były przez księży przewodników grup – więcej na stronie pielgrzymki: www.pielgrzymka.lublin.pl

Oczywiście w czasie pandemii szczególną uwagę zwracać będziemy na bezpieczeństwo sanitarne pątników. Każdy indywidualnie musi zabezpieczyć sobie posiłek na cały dzień, czy też środki dezynfekcyjne, nie będzie możliwości nocowania po trasie nawet u „znajomych”. Każdego dnia autokar przywozić będzie i odwozić pielgrzymów. Wymiana osób pozwoli na zwiększenie liczby uczestników pielgrzymki.

ks. Mirosław Ładniak, przewodnik pielgrzymki

42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem Soli Deo, nawiązując do postaci kard. Stefana Wyszyńskiego. Konferencje wygłosi o. Mariusz Tabulski – Paulin.

Codzienne relacje z pielgrzymki on-line i materiały duszpasterskie publikować będziemy na naszej stronie internetowej www.pielgrzymka.lublin.pl i fb, tak aby jak największa liczba osób mogła uczestniczyć w duchowym pielgrzymowaniu.

Tak jak w ubiegłych latach będzie działa fundusz „Idę z Tobą”. Intencje przyjmowane będą w parafiach i za pośrednictwem strony internetowej pielgrzymki.

ks. Mirosław Ładniak , przewodnik pielgrzymki

Udział w pielgrzymce na Jasną Górę odbędzie się jednak na własną odpowiedzialność. Dlatego wcześniej pielgrzymi podpiszą specjalne oświadczenie. Każdego dnia przed wyjazdem na szlak pątnicy będą mieli mierzona temperaturę. Regulamin rekomendowany przez sanepid związany z pandemią, będzie zamieszczony na stronie pielgrzymki.

Na każdy dzień wyznaczyliśmy do prowadzenia trzy grupy (szczegóły będą dostępne na stronie pielgrzymkowej). Pierwszeństwa w zapisach na dany dzień będą mieli pielgrzymi z grup prowadzących w tym dniu pielgrzymkę.

Na trasę pierwsze grupy wyruszą 4 sierpnia – nie tak jak dotychczas 3 sierpnia – pielgrzymka będzie o dzień krótsza niż w latach poprzednich. Pielgrzymować będziemy tylko w jednej w I kolumnie trasą na Urzędów i Annopol. Pierwszego dnia pątnicy dochodzą do Wilkołaza, a drugiego do Księżomierzy (Msza u św. Otylii), później trasy są podobne do tych tradycyjnych.

4 sierpnia na szlak wyruszą grupy 1, 2, 3, kolejny dzień to kolejne trzy grupy i tak rotacyjnie do 14 sierpnia.

4 sierpnia Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej sprawowana będzie o godz. 6.00, po niej pątnicy wyruszą na szlak. Pójdziemy nieco inaczej – z placu katedralnego przez Deptak, Kapucyńską, ul. Narutowicza, Głęboką, al. Kraśnicką do Konopnicy. Dalej do Wilkołaza.

Mam nadzieję, że pątnicy przyjmą takie zasady ze zrozumieniem i będą łączyć się z nami duchowo. To będą wyjątkowe rekolekcje w wyjątkowym czasie pandemii.

ks. Mirosław Ładniak, przewodnik pielgrzymki

źródło/więcej: http://pielgrzymka.lublin.pl/

Print Friendly, PDF & Email